Have Questions? We're Available
Product Details
4" Masonry Brush, 3" Trim, White Tampico Fill
Additional Information
- Part #: 804-74004
- MPN: 74004
- UPC: 00012382740047
- For applying cement, waterpaints and liquid waterproofing materials on cement block and other masonry walls
- Handle attached
| Brand | Weiler |
|---|---|
| Applicable Materials | <NULL> |
| Applications | Cement |
| Blade Length [Nom] | 4 in |
| Block Length | 4 in |
| Block Material | Hardwood |
| Bristle Material | White Tampico |
| Bristle Rows | 4 rows |
| Color | White |
| Filter Material | Tampico |
| Finish | Sanded Hardwood |
| Height [Nom] | 5 1/2 in |
| Includes | <NULL> |
| Length [Nom] | 10 1/8 in |
| No. of Rows | 4 |
| Trim Length [Nom] | 3 in |
| Type | Masonry Brush |
| Width [Nom] | 9 1/2 in |
| Wt. | 6.50 lb |
| Country of Origin | LK |
| Prop65 | No |
| Unit of Measure | PK |
| Minimum Order Quantity | 1 PK |
| Quantity in Pack | 12 PK |
| Last Updated | 2/7/2022 |