Have Questions? We're Available
Product Details
Technician Tool Bag, 1 Compartment, 9.9 in x 5.1 in
CALIFORNIA PROPOSITION 65: WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Additional Information
- Part #: 680-STST70574
- MPN: STST70574
- UPC: 00076174705744
- Made of durable denier polyester fabric that is hard-wearing, strong and durable
- Multiple internal and external pockets for organization
- Covered front pocket for secure storage of small parts
| Brand | Stanley Products |
|---|---|
| Carrying Method | Handle |
| Depth [Nom] | 5.1 in |
| Height [Nom] | 9.9 in |
| Material | Polyester |
| No. of Compartments | 1 |
| Shape | Rectangular |
| Width [Nom] | 11.9 in |
| Country of Origin | CN |
| Prop65 | Yes |
| Unit of Measure | EA |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Quantity in Pack | 1 EA |
| Last Updated | 2/7/2022 |