Ors Nasco Mig Contact Tip  0.035 In  Tweco Style  Tapered 900-14T-35 (900-14T-35)
ORS Nasco logo
Write a Review
Part # 900-14T-35
UPC '606230607424
Log in for pricing
Enter your email address to be notified when this item is back in stock.
Product Details
MIG Contact Tip, 0.035 in, Tweco Style, Tapered
Additional Information
  • Part #: 900-14T-35
  • MPN: 14T35
  • UPC: 00606230607424
  • Works with Best Welds gas diffuser or equivalent OEM MIG guns
  • Industry part number easily recognizable
  • Durable and precise
Brand ORS Nasco
Material Copper
Overall Length [Nom] 1.5 in
Style Tweco® Style Contact Tip
Tip I.D. 0.044 in
Type Tapered
Used With Best Welds® 250/400; Tweco® No 2, 3 and 4
Wire Size [Nom] 0.035 in