Have Questions? We're Available
Product Details
Mind Reader EMS Mind Tea Organizer - 135 x Tea Bag - 9 Drawer(s) - Black - Plastic, Rubber - 1 Each
- Nine-compartment holder for all of your teas and condiments.
- Each drawer holds up to 15 tea bags.
- Drawers slide easily in and out for convenient access and easy cleaning.
- Lightweight unit.
- Shallow drawer storage for condiments and tea accessories.
| Brand | Mind Reader |
|---|---|
| Width | 10.24" |
| Depth | 4.33" |
| Height | 13.11" |
| Compartments | 9 |
| Material(s) | Plastic |
| Color(s) | Black |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country of Origin | CN |
| Prop65 | No |
| Unit of Measure | EA |
| Last Updated | 2/4/2022 |