Have Questions? We're Available
Product Details
Prick Punches - Full Finish, 4 1/2 in, 5/16 in tip, Alloy Steel
Additional Information
- Part #: 479-23001
- MPN: 23001
- UPC: 00452562300166
- UNSPC: 27111500
| Brand | Mayhew |
|---|---|
| Finish | Black Oxide |
| Material | Alloy Steel |
| Overall Length [Nom] | 4 1/2 in |
| Quantity | 12 per box |
| Stock Shape | Hex |
| Stock Size | 5/16 in |
| Tip Size [Nom] | 5/16 in |
| Tip Type | Pointed |
| Type | Prick Punch |
| Wt. | 0.09 lb |
| Country of Origin | US |
| Prop65 | No |
| Unit of Measure | EA |
| Minimum Order Quantity | 1 EA |
| Quantity in Pack | 1 EA |
| Last Updated | 2/7/2022 |