Have Questions? We're Available
Product Details
- Hang on panel (sold separately) to keep contents within reach.
- Assembles without tools.
- End panels on sides prevent items from falling off.
| Brand | HON |
|---|---|
| Color | Gray |
| Overall Width | 60" |
| Overall Depth | 12.75" |
| Overall Height | 14.5" |
| Material(s) | Steel |
| For Use With | HON® Versé® Panels |
| Series Name | HON® Verse´® Series |
| Package Includes | Hanging Bracket |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Country of Origin | US |
| Prop65 | No |
| Unit of Measure | EA |
| Last Updated | 2/4/2022 |