Have Questions? We're Available
Product Details
Cherry Gel Pumice Hand Cleaners, Cherry, Squeeze Bottle, 10 oz
Additional Information
- Part #: 315-2354-08
- MPN: 235408
- UPC: 00073852016758
- UNSPC: 53131627
- Contains skin conditioners and is pH balanced to promote skin comfort
- New, gel-style heavy duty hand cleaner with pumice scrubbers quickly cleans heavy dirt, grease and oil
- Provides a quick, easy and complete rinse and leaves skin feeling refreshed
| Brand | Gojo |
|---|---|
| Capacity Vol. [Nom] | 10 oz |
| Color | Red |
| Height [Nom] | 6 1/8 in |
| Length [Nom] | 2.63 in |
| Odor/Scent | Cherry |
| Packing Type | Squeeze Bottle |
| Width [Nom] | 3 1/8 in |
| Wt. | 27/32 lb |
| Country of Origin | US |
| Prop65 | No |
| Unit of Measure | EA |
| Minimum Order Quantity | 1 EA |
| Quantity in Pack | 1 EA |
| Last Updated | 2/7/2022 |